BESTYRELSE

FORMAND

Peter Mygind Leth

Statsobducent, Professor, dr.med, Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Syddansk Universitet

Email: pleth@health.sdu.dk

SEKRETÆR

Birgitte Schmidt Astrup

Speciallæge i retsmedicin, ph.d., Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Syddansk Universitet

Email: bastrup@health.sdu.dk

KASSERER

Michael Hardt-Madsen

Fåborgvej 130 5250 Odense SV

Email: mh-m@dadlnet.dk

BESTYRELSESMEDLEM

Kristine Boisen Olsen 

Læge, ph.d., Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Københavns Universitet

Email: kbolsen@sund.ku.dk

BESTYRELSESMEDLEM

Steen Holger Hansen

Overlæge, Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Københavns Universitet

Email: steen.holger.hansen@sund.ku.dk

BESTYRELSESMEDLEM

Søren Christoffersen

Speciallæge i retsmedicin, Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Syddansk Universitet

Email: schristoffersen@health.sdu.dk

BESTYRELSESMEDLEM

Maiken Kudahl Larsen

Speciallæge i retsmedicin, ph.d., Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Aarhus Universitet

Email: ml@forens.au.dk

BESTYRELSESMEDLEM

Mette Pagh Schou

Speciallæge i retsmedicin, Retsmedicinsk Institut, retspatologisk afdeling, Syddansk Universitet

Email: mschou@health.sdu.dk

KONTAKT SEKRETÆR

Har du som medlem eller besøgende på hjemmesiden kommentarer, forslag eller brug for yderligere informationer, er du velkommen til at kontakte selskabet sekretær på
bastrup@health.sdu.dk

FACEBOOKGRUPPEN

Følg med i hvad der rører sig indenfor retsmedicin og deltag i debatten på selskabets facebook- gruppe. Gruppen er kun for selskabets medlemmer.
Gå til facebookgruppen